موضوع:ایین همسرداری پیامبر(ص)

اظهار محبت بیشتر: ایمان بیشتر
1- پیامبر عزیز خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند:
«کلما ازداد العبد ایمانا ازداد حبا للنسآء (1) ; هر چه ایمان بنده زیاد شود، محبت [وی] به زن ها نیز زیاد می شود .»

دوستدار اهل بیت علیهم السلام دوستدار همسر است.
از تکبر و خشونت بپرهیز
2- پیامبر عزیز خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند:
«خیر الرجال من امتی الذین لایتطاولون علی اهلیهم و یحنون علیهم ولا یظلمونهم (4) ; بهترین مردان امت من، آن کسانی هستند که نسبت به خانواده خود خشن و متکبر نباشند و بر آنان ترحم و نوازش کنند و به آنان آزار نرسانند .»

سیلی، هرگز!
3- پیامبر عزیز خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند:
«فای رجل لطم امراته لطمة، امرالله عزوجل مالک خازن النیران فیلطمه علی حر وجهه سبعین لطمة فی نار جهنم (5) ; هر کس به صورت زنش سیلی بزند، خداوند به آتشبان جهنم دستور می دهد تا در آتش جهنم هفتاد سیلی بر صورت او بزند .»

من تو را دوست دارم
4- پیامبر عزیز خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند:
«قول الرجل للمراة انی احبک لا یذهب من قلبها ابدا (6) ; این گفتار مرد به همسرش که «من تو را دوست دارم » ، هرگز از قلب زن بیرون نمی رود.»

5- پیامبر عزیز خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند:
«للمراة علی زوجها ان یشبع بطنها، و یکسو ظهرها، ویعلمها الصلاة والصوم واکاة ان کان فی مالها حق، ولاتخالفه فی ذلک (7) ; حق زن بر شوهرش این است که او را سیر کند، لباس بپوشاند، نماز و روزه و زکات را - اگر در مال زن حق زکاتی است - به او یاد دهد، و زن نیز در این کارها با او مخالفت نورزد .»

پیامبر ,» ,علیه ,الله ,آله ,فرمایند ,الله علیه ,صلی الله ,عزیز خدا ,علیه و ,و آلهمنبع

حضرت محمد(صل الله علیه و آله) در تورات

فهرست موضوعی قران مجید

وجود و ماهیت

وحدت مفهوم وجود2

سیره پیامبر گرامی اسلام (ص)

سیره پیامبر گرامی اسلام(ص) در ایجاد وحدت

تعریف دین20

مشخصات

آخرین جستجو ها

مناقصات پیمانکاری مخابرات پارس نماد کلیپ های ایران و جهان شرکت کالای صنعت نفت Zeldamgqvukon60 Rede رزموویز مجله پزشکی طراحی اپلیکیشن سایت پرشین آنانیموس westinahjl3 zuhause دانلود فایل